طراحی سایت داروخانه آنلاین

طراحی وب سایت داروخانه

 یکی از دغدغه های امروز مردم در حال حاضر این است که به نوعی از رفت و آمد های بیهوده پرهیز کرده و در هزینه و وقت خود صرفه جویی نمایند. برای این منظور اقدامات زیادی انجام شده است. اقداماتی که در راستای انجام غیر حضوری کارهای مختلف صورت گرفته است. به وجود آمدن دستگاه های عابر بانک، طراحی سایت های مختلف به منظور اینترنتی انجام شدن کارها و غیره از جمله این اقدامات بوده است. طراحی وب سایت در عرصه های مختلف شغلی باعث سهولت انجام بسیاری از امور در آن شغل شده است. در واقع طراحی وب سایت می تواند باعث رفاه حال مشتریان و صاحبان مشاغل شده و در وقت و هزینه آن ها تا حدود قابل توجهی صرفه جویی کند. اما در این میان طراحی وب سایت داروخانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است و صاحبان داروخانه کمتر به فکر طراحی وب سایت داروخانه برای خود افتاده اند. در حالی که این کار می تواند هم در زمینه اقتصادی برایشان سودآور باشد و هم زمینه ساز رفاه مشتریان در امر خرید لوازم بهداشتی و دارو هایی که بدون نسخه قابل عرضه هستند شود.

داروخانه آنلاین
طراحی وب سایت داروخانه

امکاناتی که در طراحی وب سایت داروخانه می توانند ارائه شوند

 همانطور که می‌دانید شلوغی داروخانه ها از جمله عواملی است که منجر به مشکلاتی نظیر اتلاف وقت و در نتیجه ایجاد ناراحتی و هرج و مرج مراجعه کنندگان، به خصوص بیماران در هنگام مراجعه می‌شود. همچنین مراجعه بیماران به داروخانه با معایب  بسیاری روبروست که مهم ترین آن حال بیماران است و ممکن است در هنگام رفت و آمد برای آنها مشکل ساز شود. علاوه بر مواردی که ذکر کردیم مراجعه حضوری بیمار به داروخانه ها به خصوص در شرایط کنونی دنیا و وجود بیماری کرونا می‌تواند باعث شیوع بیشتر بیماری شود. در نتیجه برای بهبود این وضعیت و رسیدن به یک نتیجه دلخواه پیشنهاد ما این است که اقدام به طراحی وب سایت داروخانه در بستر اینترنت نموده و امکاناتی را در آن فراهم بیاوریم.

فروش اینترنتی دارو و محصولات بهداشتی در وب سایت داروخانه

حجم وسیعی از مشتریان داروخانه ها، افرادی هستند که برای خرید محصولات بهداشتی و داروهای بدون نسخه به آنجا مراجعه می‌کنند. اگر بتوانید امکان فروش اینترنتی داروهای بی نسخه و لوازم بهداشتی با طراحی وب سایت داروخانه فراهم آورد، در نتیجه بسیاری از مشتریان به جای مراجعه حضوری به داروخانه به صورت آنلاین اقدام به خرید دارو یا لوازم بهداشتی می‌نمایند. برای اینکه این امکان را در وب سایت خود فراهم کنید نیاز است از درگاه های پرداخت بانکی بهره برده و برای دریافت مبلغ خرید از آن ها استفاده نمایید.

سهولت در جستجوی دارو

یکی از امکانات ویژه ای که می تواند در زمان طراحی وب سایت داروخانه ها بسیار موثر باشد، امکان جستجوی دارو توسط مشتری است.  ممکن است شدت بیماری براثر عواملی نظیر مراجعه حضوری و رفت و آمد اجباری به داروخانه یا با موجود نبودن دارو در داروخانه بیشتر شود. برای رفع این مشکلات این ویژگی که به آن اشاره کردیم به کار برده می شود و بسیار کاربردی و موثر است. با وجود چنین امکانی بیمار قادر خواهد بود داروی مورد نیاز خود را به سادگی در سایت جستجو کرده و در صورتی که بدون نسخه باشد به صورت اینترنتی آن را خریداری نماید. در صورتی هم که دارو فقط با نسخه قابل تحویل بود با اطمینان از اینکه داروی مورد نظر در داروخانه موجود است به داروخانه مراجعه می کند.

ایجاد قابلیت دریافت سفارش دارو در طراحی وب سایت داروخانه

برخی از داروها قبل از تحویل به مشتری باید با داروهای دیگر ترکیب شوند. معمولاً این کار بسیار زمان بر بوده و ممکن است بیمار مجبور شود مدت زمان زیادی برای دریافت داروی خود در داروخانه منتظر بماند. برای چنین مواردی بهتر است سفارش به صورت انلاین انجام شود و در نتیجه برای دریافت آن سر ساعت مقرر به دارو خانه مراجعه کند.

معرفی داروخانه

یکی از موثر ترین راه های تبلیغات برای داروخانه، معرفی آن از طریق وب سایت است. بی تردید عده ای برای پیدا کردن داروخانه ای که امکانات مهمی نظیر همین امکانات اینترنتی که به آن اشاره کردیم داشته باشد، در اینترنت جستجو می کنند. در واقع با طراحی وب سایت  شما تبلیغ موثری برای داروخانه خود کرده اید که هم مشتریان زیادی از طریق اینترنت جذب می شوند هم با قرار دادن آدرس و موقعیت دارو خانه به کمک نقشه گوگل در سایت، عده زیادی به صورت حضوری به داروخانه مراجعه می‌نمایند.

معرفی دارو ها و موارد استفاده و همچنین عوارض آن ها

ارائه توضیح در مورد داروها می تواند بسیار مفید باشد و بیماران را با هر یک از دارو ها آشنا سازد. همچنین با بیان موارد استفاده می‌توان از استفاده بی مورد داروها در بسیاری از موارد جلوگیری کرد. ضمن آن که آشنایی بیمار با عوارض دارو ها می‌تواند بسیار مفید باشد و از بروز عوارض برای برخی از افراد جلوگیری کرد. علاوه بر این مزیت ها این کار باعث شخصیت بخشیدن با سایت داروخانه و در نهایت خود آن خواهد شد. در نتیجه با بالا رفتن اعتبار داروخانه تعداد مشتریان بالا رفته و کسب و کار داروخانه با رونق مواجه خواهد شد.

مزایای داروخانه آنلاین 

پشتیبانی آنلاین

پنل مدیریتی آسان

حرفه ای شدن کار

دسته بندی محصولات

بخش جزئیات محصول

فروش ۲۴ ساعته

کاربری آسان 

امنیت بالا

چه نکات مهمی باید در طراحی وب سایت داروخانه رعایت شوند؟ 

برای کاربرپسند بودن و در نتیجه رضایت مشتریان از وب سایت شما همچنین مقاومت در برابر الگوریتم ها و خزنده های گوگل از جمله نکات مهمی که پیش از راه اندازی وب سایت داروخانه باید رعایت شوند به شرح زیر است:

سرعت لودشدن: در زمان طراحی و پیش از راه اندازی وبسایت داروخانه  می‌توانید از پلاگین های متنوع برای افزایش سرعت لود سایتتان استفاده کنید. بهتر است سرعت را تست کنید تا زیر ۳ ثانیه باشد.
رسپانسیو و واکنش گرا بودن: یکی دیگر از نکات مهم در طراحی وب سایت یک داروخانه واکنش گرا بودن آن است. اکثر کاربران با استفاده از وسایل الکترونیکی نظیر موبایل و تبلیت در اینترنت جستجو و وارد یک صفحه وب سایت می‌شوند. در واقع یک وب سابت که واکنش گراست علاوه بر لود شدن به موقع صفحات، باعث می‌شود که کاربران نیاز به زوم صفحه برای دیدن متن ها نداشته باشند. همچنین نیازی به چپ و راست کردن صفحه برای نمایش منوها نیست.
محتوا و سئو شدن: در طراحی یک داروخانه آنلاین علاوه بر نکات ذکر شده، باید به محتوای سایت نیز دقت کرد. به طور مثال محتوای محصولات باید کوتاه و مفید باشد و تا حد ممکن از عبارات طولانی جلوگیری شود. سایر محتواها از جمله محتوای مقالات علاوه بر کاربرپسند بودن باید نکات سئو در آن رعایت شود تا در مقابل الگوریتم های گوگل مقاومت نماید.

charkhchi

فروشگاه آنلاین لوازم خانگی و چرخ خیاطی 

bodotools

فروشگاه آنلاین ابزارآلات بدوتولز

meghdad it

فروشگاه آنلاین در حوزۀ کامپیوتر و قطعات کامپیوتر

silver tools

سایت شرکتی در حوزۀ ابزار