بنر سایت

NEWWWAVE

جذب مخاطب بیشتر، با گرافیک بهتر
_

بنر چیست و چه کاربردی دارد؟

بنر(Banner) در واقع یکی از مهمترین بخش های طراحی گرافیکی محسوب می شود که یک روش انتقال پیام به مخاطب می باشد. با جذاب‌ ترین شیوه که ممکن است به شکل یک تصویر، متن یا تلفیقی از هر دو باشد.

امروزه بنرهای تبلیغاتی یکی از پرکاربردترین و موثرترین روش‌های بازاریابی و تبلیغات در دنیای محیطی و مجازی هستند. که پیام درج شده بر روی بنر می تواند کوتاه یا طولانی باشد برعکس تابلوهای تبلیغاتی که فقط چند کلمه یا متن کلیدی نمایش داده می شوند.

از جمله کاربردهای بنر علاوه بر فضای مجازی که به صورت بنر کلیکی یا فایل استفاده میشود در کسب و کارها، همایش ها، کنفرانس ها و اجلاس های مختلف به کار می رود.

image
_

تفاوت بنر با پوستر  

اکثرا در طراحی و چاپ این دو مورد اشتباه میکنند و فکر میکنند که هر دو یکی است و فقط چیزی که به فضای داخلی و روی دیوار نصب می شود همان پوستر است و چیزی که در محوطه بیرونی نصب می شود همان بنر است در حالی که تفاوت های دیگری هم دارند که در زیر اشاره میکنیم:

 • جنس بنر از پارچه می باشد اما پوستر از جنس کاغذ است که این کاغذ بر روی سطوح مختلف قابل چسباندن است.
 • برای چاپ بنر از دستگاه چاپ دیجیتالی استفاده می شود اما برای چاپ پوستر از کاغذهای رولی استفاده می شود.
 • طول و عرض پوستر استاندارهای خود را دارد ولی بنر در اندازه های دلخواه می باشد.
 • هزینه طراحی و چاپ پوستر از بنر بیشتر است.
 • بنر نسبت به پوستر ارزان تر می باشد.
_

بنر تبلیغاتی

اگر انتظار دارید تعداد بازدید سایت شما با استفاده از تبلیغات کلیکی، افزایش پیدا کند، ممکن است به فکر طراحی بنر تبلیغاتی بیفتید بنرهای تبلیغاتی ، یکی از سودآورترین روشهای بازاریابی اینترتی می باشد. تمام شرکتها و کسب و کارهای فعال سعی میکنند طراحی بنر تبلیغاتی را طوری انجام دهند که بیشترین کلیک، بازخورد و در نتیجه فروش بیشتر را درپی داشته باشد. بنابراین با بنرهای تبلیغاتی در سایت ها(پونیما) و قراردادن در شبکه های اجتماعی میتوانید این نوع تبلیغ را بکار ببرید ولی باید به نکات زیر توجه کنید؛

 • باید چارچوب مشخصی برای بنر انتخاب کنید.
 • متن تبلیغ باید در یک نگاه خوانده شود.
 • از تصاویر متحرک و رنگها به درستی استفاده کنید.
 • بنر باید سازگار با سایت و به صورت برجسته دیده شود.
 • لینک به صفحه مورد نظر فراموش نشود.
 • حس فوریت باید در مخاطب ایجاد شود.
 • حجم فایل باید کم و فرمت مناسب انتخاب شود.
image
_

مزایای بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی، صفحات گرافیکی هستند که برای معرفی محصولات، اپلیکیشن‌ها و … در صفحات وب و یا اپلیکیشن‌ها قرار داده می‌شوند. البته استفاده از بنر می ‌تواند کاربردهای شخصی و غیرتبلیغاتی نیز داشته باشد.در طراحی بنر بیشتر تصاویر و طراحی ظاهری آن مطرح است تا متنی که در آن نوشته می‌شود. زیرا اگر تصویر به اندازه کافی جذاب نباشد، توجه کاربر را جلب نخواهد کرد.

 • معرفی برند : جلب توجه کاربران دیجیتال به برند و محصولات ما در عصر حاضر، از بحث‌برانگیزترین موضوعات مطرح در هر کسب‌وکاری است و رمز موفقیت در این مسیر، خلاقیت است.
 • جذب دوباره مشتری : اگر فردی به سایت شما مراجعه کند و از محتوا یا محصول شما راضی باشد، با دیدن بنرهای شما روی وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های دیگر مجدد ترغیب به استفاده از محصول و یا محتوای سایت شما می‌شود.
 • فروش محصول : بنرهای تبلیغاتی ابزار خوبی برای ترغیب به خرید محصول هستند. به همین خاطر قرار دادن بنر در وب‌سایت‌های مرتبط با محصول، جزء نکاتی است که باید به آن توجه کنید.
 • افزایش ترافیک بازدید سایت : در طراحی بنر مهم‌ترین هدف، کلیک روی آن و بازدید از سایت هدف می باشد. با مراجعه به وب‌سایت‌هایی که تبلیغات بنری انجام می‌دهند، نرخ کلیک (CTR)، مقدار زمان حضور در وب‌سایت را افزایش دهید.
 • اطلاع رسانی در تبلیغات و فروش ویژه : یکی از راه‌های افزایش درآمد و رشد برند، فروش‌های ویژه و تخفیف‌هاست و البته برای تأثیر بیشتر، به اطلاع‌رسانی و تبلیغات قوی برای اطلاع مشتریان بالقوه نیاز دارید.

 

 

انواع بنرهای تبلیغاتی
بنر متحرک

بنر های متحرک همان موشن های بی صدا هستند که برای تبلیغات در سایت ها و معرفی کسب و کار و … که با فرمت GIF استفاده میشود تا حجم پایینی داشته باشد و سرعت بارگزاری سایت را پایین نیاورد. هچنین به خاطر پیشوند فایل ها به آن، گیف هم گفته می‌شوند که یک انتخاب هوشمندانه برای تبلیغات می باشد.

بنر ثابت

یکی از رایج ترین بنر های موجود می باشد. که در فضای اینترنت یا در پلتفرم ها استفاده می شود و در واقع با استفاده ازبنر های ثابت، به ساده ترین روش موجود ، نام تجاری، کسب و کار و یا محصولات خود را به اشتراک میگذارید.

بنر چاپی

بنر چاپی نیز با استفاده نرم افزار های طراحی با فرمت های JPG , PNG , PSD , TIFF که فرمت مناسب برای چاپ می باشند را بکار میبریم زیرا امکان دارد حجم فایل چاپی بیشتر باشد و حتی بارگزاری در سایت امکان پذیر نمی باشد و نیاز به چاپ و نمایش در فضای بیرون دارد استفاده می شود.

۱۵ Years

طراحی بنر و تأثیر آن بر کسب و کار

_

نیوویو یک دپارتمان طراحان گرافیک دارد که با تخصص و هنر گرافیکی می توانند تمامی طرح های شما را اجرا نمایند و یا با طرح های خود باعث جذب مشتری و جلب توجه مخاطبان شما شوند که این یک اصل اساسی در این زمان است که باید با طراحی بنر مدرن از رقبای خود پیشی گرفته و به اهداف خود دست یابید.

امروزه چیزی که مردم را سمت خود میکشد نحوه طراحی و گرافیک بصری خوب است چون رقابت به حدی رسیده که دیگر همه در کسب و کار خود به اون توانایی رسیده اند فقط نحوه به نمایش گذاشتن و طرح ظاهری است که از هم متمایزتر می نماید پس اگر دنبال طراحی بنر مدرن هستید حتما با ما از بخش مشاوره در تماس باشید.